RT9164A-18GL
DS9164A-15.pdf
Produktcode: 164064
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Hersteller:
IC > IC lineare Spannungsregler
Produktbewertung abgeben
Weitere Produktangebote RT9164A-18GL
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RT9164A-18GL RT9164A-18GL Hersteller : Richtek USA Inc. DS9164A-15.pdf Description: IC REG LINEAR 1.8V 1A TO252-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-63
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1A
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 10 mA
Voltage - Input (Max): 14V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: TO-252-3
Voltage - Output (Min/Fixed): 1.8V
Part Status: Last Time Buy
PSRR: 72dB (120Hz)
Voltage Dropout (Max): 1.4V @ 1A
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1A
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 14V
Number of Regulators: 1
Part Status: Last Time Buy
PSRR: 72dB (120Hz)