Produkte > RICHTEK USA INC > RT9169-33GVL
RT9169-33GVL Richtek Usa Inc
DS9169H-14.pdf
Hersteller: Richtek Usa Inc
3.3V 0.1A SOT-23 Група товару: Мікросхеми електроживлення Од. вим: шт
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT9169-33GVL Richtek Usa Inc
Description: IC REG LIN 3.3V 100MA SOT23-3L, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 100mA, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 7 µA, Voltage - Input (Max): 6V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-3L, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, PSRR: 30dB (1kHz), Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 100mA, Protection Features: Over Current, Current - Supply (Max): 10 µA.
Weitere Produktangebote RT9169-33GVL
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RT9169-33GVL RT9169-33GVL Hersteller : Richtek USA Inc. RT9169H Description: IC REG LIN 3.3V 100MA SOT23-3L
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 100mA
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 7 µA
Voltage - Input (Max): 6V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-3L
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
PSRR: 30dB (1kHz)
Voltage Dropout (Max): 0.6V @ 100mA