Produkte > RICHTEK USA INC. > RT9193-25GB
RT9193-25GB
RT9193-25GB Richtek USA Inc.
SaveDownload.aspx?specid=RT9193
Hersteller: Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 2.5V 300MA SOT23-5
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 130 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: SOT-23-5
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Control Features: Enable
Part Status: Active
PSRR: 70dB ~ 50dB (100Hz ~ 10kHz)
Protection Features: Over Current, Over Temperature
auf Bestellung 817 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 29
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT9193-25GB Richtek USA Inc.
Description: IC REG LINEAR 2.5V 300MA SOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 300mA, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 130 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: SOT-23-5, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Control Features: Enable, Part Status: Active, PSRR: 70dB ~ 50dB (100Hz ~ 10kHz), Protection Features: Over Current, Over Temperature.
Weitere Produktangebote RT9193-25GB
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RT9193-25GB SaveDownload.aspx?specid=RT9193
auf Bestellung 30000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
RT9193-25GB RT9193-25GB Hersteller : Richtek USA Inc. SaveDownload.aspx?specid=RT9193 Description: IC REG LINEAR 2.5V 300MA SOT23-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 300mA
Output Configuration: Positive
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Control Features: Enable
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
RT9193-25GB RT9193-25GB Hersteller : Richtek SaveDownload.aspx?specid=RT9193 LDO Voltage Regulators 300mA, Ultra-Low Noise, Ultra-Fast CMOS LDO Regulator