Produkte > RICHTEK USA INC. > RT9261B-33GB
RT9261B-33GB
RT9261B-33GB Richtek USA Inc.
SaveDownload.aspx?specid=RT9261B
Hersteller: Richtek USA Inc.
Description: IC REG BOOST 3.3V 400MA SOT23-5
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-74A, SOT-753
Function: Step-Up
Current - Output: 400mA
Operating Temperature: -20°C ~ 85°C
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 190kHz
Voltage - Input (Max): 7V
Topology: Boost
Supplier Device Package: SOT-23-5
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 1V
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V
Part Status: Active
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT9261B-33GB Richtek USA Inc.
Description: IC REG BOOST 3.3V 400MA SOT23-5, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-74A, SOT-753, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Up, Current - Output: 400mA, Operating Temperature: -20°C ~ 85°C, Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 190kHz, Voltage - Input (Max): 7V, Topology: Boost, Supplier Device Package: SOT-23-5, Synchronous Rectifier: No, Voltage - Input (Min): 1V, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Part Status: Active.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RT9261B-33GB RT9261B-33GB Hersteller : Richtek USA Inc. SaveDownload.aspx?specid=RT9261B Description: IC REG BOOST 3.3V 400MA SOT23-5
Packaging: Cut Tape (CT)
Function: Step-Up
Current - Output: 400mA
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 190kHz
Voltage - Input (Max): 7V
Topology: Boost
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 1V
Part Status: Active
auf Bestellung 3000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
RT9261B-33GB Hersteller : Richtek Usa Inc SaveDownload.aspx?specid=RT9261B IC REG BOOST 3.3V 400MA SOT23-5 Група товару: Мікросхеми електроживлення Од. вим: шт