Produkte > RT9 > RT9261B-33GX
RT9261B-33GX
SaveDownload.aspx?specid=RT9261B
Hersteller:
auf Bestellung 24000 Stücke:
Lieferzeit 21-28 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RT9261B-33GX
Description: IC REG BOOST 3.3V 120MA SOT89-3, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-243AA, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Number of Outputs: 1, Function: Step-Up, Current - Output: 120mA (Switch), Operating Temperature: -20°C ~ 85°C (TA), Output Configuration: Positive, Frequency - Switching: 190kHz, Voltage - Input (Max): 7V, Topology: Boost, Supplier Device Package: SOT-89-3, Synchronous Rectifier: No, Voltage - Input (Min): 1V, Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V, Part Status: Active.
Weitere Produktangebote RT9261B-33GX
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RT9261B-33GX RT9261B-33GX Hersteller : Richtek USA Inc. SaveDownload.aspx?specid=RT9261B Description: IC REG BOOST 3.3V 120MA SOT89-3
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-243AA
Function: Step-Up
Current - Output: 120mA (Switch)
Operating Temperature: -20°C ~ 85°C (TA)
Output Configuration: Positive
Frequency - Switching: 190kHz
Voltage - Input (Max): 7V
Topology: Boost
Supplier Device Package: SOT-89-3
Synchronous Rectifier: No
Voltage - Input (Min): 1V
Voltage - Output (Min/Fixed): 3.3V