Produkte > IDEC > RU2S-C-D24
RU2S-C-D24
RU2S-C-D24 IDEC
IDEC_RUSeries.pdf
Hersteller: IDEC
General Purpose Relays Relay Plug-In DPDT 10A 24VDC
auf Bestellung 20 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RU2S-C-D24 IDEC
Description: RELAY PLUG-IN DPDT 10A 24VDC, Features: Lighted Indicator, Mechanical Indicator, Packaging: Bulk, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 24VDC, Operating Temperature: -55°C ~ 60°C, Termination Style: Plug In, Approval Agency: CE, CSA, cURus, TUV, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 44.7 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver Alloy, Contact Form: DPDT (2 Form C), Contact Rating (Current): 10 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 2.4 VDC, Must Operate Voltage: 19.2 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 20 ms, Load - Max Switching: 2500VA, 300W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RU2S-C-D24 Hersteller : IDEC Corporation Power Relay Over 2A
auf Bestellung 70 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 14
auf Bestellung 10 Stücke:
Mindestbestellmenge: 10
auf Bestellung 190 Stücke:
Mindestbestellmenge: 9
RU2S-C-D24
Produktcode: 169597
zu Favoriten hinzufügen Lieblingsprodukt
Relais
Produkt ist nicht verfügbar
RU2S-C-D24 Hersteller : IDEC Description: RELAY PLUG-IN DPDT 10A 24VDC
Features: Lighted Indicator, Mechanical Indicator
Packaging: Bulk
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 60°C
Termination Style: Plug In
Approval Agency: CE, CSA, cURus, TUV
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 44.7 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver Alloy
Contact Form: DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current): 10 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 2.4 VDC
Must Operate Voltage: 19.2 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 20 ms
Load - Max Switching: 2500VA, 300W