Produkte > IDEC > RU4S-M-D110
RU4S-M-D110
RU4S-M-D110 IDEC
Hersteller: IDEC
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 6A 110V
Packaging: Bulk
Features: Lighted Indicator, Mechanical Indicator, Test Button
Mounting Type: Socketable
Coil Voltage: 110VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 60°C
Termination Style: Plug In
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 8.9 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au)
Contact Form: 4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current): 6 A
Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max
Must Release Voltage: 11 VAC/DC
Must Operate Voltage: 88 VDC
Operate Time: 20 ms
Release Time: 20 ms
Approval Agency: CE, CSA, cURus, TUV
Load - Max Switching: 2500VA, 300W
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RU4S-M-D110 IDEC
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PDT 6A 110V, Packaging: Bulk, Features: Lighted Indicator, Mechanical Indicator, Test Button, Mounting Type: Socketable, Coil Voltage: 110VDC, Operating Temperature: -55°C ~ 60°C, Termination Style: Plug In, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 8.9 mA, Coil Type: Non Latching, Contact Material: Silver (Ag), Gold (Au), Contact Form: 4PDT (4 Form C), Contact Rating (Current): 6 A, Switching Voltage: 250VAC, 30VDC - Max, Must Release Voltage: 11 VAC/DC, Must Operate Voltage: 88 VDC, Operate Time: 20 ms, Release Time: 20 ms, Approval Agency: CE, CSA, cURus, TUV, Load - Max Switching: 2500VA, 300W.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RU4S-M-D110 RU4S-M-D110 Hersteller : IDEC IDEC_RUSeries.pdf General Purpose Relays Relay Plug-In 4PDT 6A 110VDC