Produkte > SURGE > RXK222M1HBK-1836S
RXK222M1HBK-1836S
RXK222M1HBK-1836S SURGE
RXK.pdf
Hersteller: SURGE
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL
Packaging: Bulk
Tolerance: ±20%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm)
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -55°C ~ 105°C
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C
Height - Seated (Max): 1.476" (37.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 23 mOhms
Ripple Current @ Low Frequency: 2.349 A @ 120 Hz
Ripple Current @ High Frequency: 2.61 A @ 100 kHz
auf Bestellung 500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 100
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details RXK222M1HBK-1836S SURGE
Description: CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL, Packaging: Bulk, Tolerance: ±20%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.709" Dia (18.00mm), Polarization: Polar, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -55°C ~ 105°C, Applications: General Purpose, Lead Spacing: 0.295" (7.50mm), Lifetime @ Temp.: 5000 Hrs @ 105°C, Height - Seated (Max): 1.476" (37.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 2200 µF, Voltage - Rated: 50 V, Impedance: 23 mOhms, Ripple Current @ Low Frequency: 2.349 A @ 120 Hz, Ripple Current @ High Frequency: 2.61 A @ 100 kHz.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
RXK222M1HBK-1836S RXK222M1HBK-1836S Hersteller : SURGE RXK.pdf Description: CAP ALUM 2200UF 20% 50V RADIAL
Tolerance: ±20%
Packaging: Bag
Package / Case: Radial, Can
Polarization: Polar
Mounting Type: Through Hole
Applications: General Purpose
Lead Spacing: 0.295" (7.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2200 µF
Voltage - Rated: 50 V
Impedance: 23 mOhms