S2EB-L-12V
S2EB-L-12V Panasonic Industrial Devices
323
Hersteller: Panasonic Industrial Devices
General Purpose Relays PowerRelay 2 Form A 2 Form B 4A 250VAC
auf Bestellung 6 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details S2EB-L-12V Panasonic Industrial Devices
Description: RELAY GEN PURPOSE 4PST 4A 12V, Packaging: Tube, Mounting Type: Through Hole, Coil Voltage: 12VDC, Operating Temperature: -55°C ~ 65°C, Termination Style: PC Pin, Relay Type: General Purpose, Coil Current: 16.7 mA, Coil Type: Latching, Single Coil, Seal Rating: Sealed - Fully, Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free, Contact Form: 4PST-2NO/2NC (2 Form A, 2 Form B), Contact Rating (Current): 4 A, Switching Voltage: 250VAC, 48VDC - Max, Must Operate Voltage: 8.4 VDC, Operate Time: 15 ms, Release Time: 15 ms.
Weitere Produktangebote S2EB-L-12V
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
S2EB-L-12V S2EB-L-12V Hersteller : Panasonic mech_eng_s.pdf Power Relay 12VDC 3DC/4AAC DPST-NO/DPST-NC(28x12x10.4)mm THT
Produkt ist nicht verfügbar
S2EB-L-12V S2EB-L-12V Hersteller : Panasonic Electric Works 323 Description: RELAY GEN PURPOSE 4PST 4A 12V
Packaging: Tube
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -55°C ~ 65°C
Termination Style: PC Pin
Relay Type: General Purpose
Coil Current: 16.7 mA
Coil Type: Latching, Single Coil
Seal Rating: Sealed - Fully
Contact Material: Silver Alloy, Cadmium Free
Contact Form: 4PST-2NO/2NC (2 Form A, 2 Form B)
Contact Rating (Current): 4 A
Switching Voltage: 250VAC, 48VDC - Max
Must Operate Voltage: 8.4 VDC