Produkte > EBM-PAPST INC. > S4E315-BA05-01
S4E315-BA05-01 ebm-papst Inc.
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: AC AXIAL FAN
Power (Watts): 135W
Features: Capacitor, Thermal Overload Protection (TOP)
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 230VAC
Size / Dimension: Round - 315mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 1610 RPM
Air Flow: 1313.5 CFM (36.78m³/min)
Width: 84.00mm
Operating Temperature: 104°F (40°C)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: CE
Ingress Protection: IP44
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 70.0dB(A)
Static Pressure: 0.321 in H2O (80.0 Pa)
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details S4E315-BA05-01 ebm-papst Inc.
Description: AC AXIAL FAN, Power (Watts): 135W, Features: Capacitor, Thermal Overload Protection (TOP), Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 230VAC, Size / Dimension: Round - 315mm Dia, Bearing Type: Ball, RPM: 1610 RPM, Air Flow: 1313.5 CFM (36.78m³/min), Width: 84.00mm, Operating Temperature: 104°F (40°C), Termination: 2 Wire Leads, Approval Agency: CE, Ingress Protection: IP44, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 70.0dB(A), Static Pressure: 0.321 in H2O (80.0 Pa).
Weitere Produktangebote S4E315-BA05-01
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
S4E315-BA05-01 Hersteller : ebm-papst ebm_papst_S4E315BA0501-1880288.pdf AC Fans AC Axial Fan, 375x375x84mm, 230VAC, 1313CFM, 135W, 70dBA, 1610RPM, 80Pa, IP44
Produkt ist nicht verfügbar
S4E315-BA05-01 Hersteller : EBM-PAPST Category: AC230V Fans
Description: Fan: AC; axial; 230VAC; Ø315x84mm; 1950m3/h; 70dBA; ball; 1400rpm
Impeller material: metal
Fan dimensions: Ø315x84mm
Current rating: 0.53A
Frequency: 50Hz
Noise level: 70dBA
Power consumption: 0.12kW
Supply voltage: 230V AC