Produkte > EBM-PAPST INC. > S4S250-BA02-01
S4S250-BA02-01 ebm-papst Inc.
Hersteller: ebm-papst Inc.
Description: AC AXIAL FAN
Power (Watts): 75.0W
Features: Thermal Overload Protection (TOP)
Packaging: Bulk
Voltage - Rated: 230VAC
Size / Dimension: Round - 250mm Dia
Bearing Type: Ball
RPM: 1620 RPM
Air Flow: 589 CFM (16.49m³/min)
Width: 73.00mm
Operating Temperature: 122°F (50°C)
Termination: 2 Wire Leads
Approval Agency: CE, UL
Ingress Protection: IP44
Fan Type: Tubeaxial
Noise: 62.0dB(A)
Static Pressure: 0.401 in H2O (100.0 Pa)
Part Status: Active
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details S4S250-BA02-01 ebm-papst Inc.
Description: AC AXIAL FAN, Power (Watts): 75.0W, Features: Thermal Overload Protection (TOP), Packaging: Bulk, Voltage - Rated: 230VAC, Size / Dimension: Round - 250mm Dia, Bearing Type: Ball, RPM: 1620 RPM, Air Flow: 589 CFM (16.49m³/min), Width: 73.00mm, Operating Temperature: 122°F (50°C), Termination: 2 Wire Leads, Approval Agency: CE, UL, Ingress Protection: IP44, Fan Type: Tubeaxial, Noise: 62.0dB(A), Static Pressure: 0.401 in H2O (100.0 Pa), Part Status: Active.
Weitere Produktangebote S4S250-BA02-01
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
S4S250-BA02-01 S4S250-BA02-01 Hersteller : ebm-papst ebm_papst_S4S250BA0201.pdf AC Fans AC Axial Fan, 250x73mm Round, 230VAC, 590CFM, 75W, 1620RPM, Ball, IP44