S506-250-R
S506-250-R Eaton - Electronics Division
S506_Series_June_2017.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FUSE GLASS 250MA 250VAC 5X20MM
Packaging: Bulk
Package / Case: 5mm x 20mm
Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Fuse Type: Cartridge, Glass
Mounting Type: Requires Holder
Response Time: Slow Blow
Approval Agency: BSI, CCC, CSA, IMQ, SEMKO, UR, VDE
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 35A
Current Rating (Amps): 250 mA
Voltage Rating - AC: 250 V
Melting I²t: 0.265
auf Bestellung 40 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details S506-250-R Eaton - Electronics Division
Category: Fuses 5x20mm - Time-Lag, Description: Fuse: fuse; 250mA; 250VAC; time-lag; cylindrical,glass; 5x20mm, Type of fuse: fuse, Current rating: 0.25A, Rated voltage: 250V AC, Fuse characteristics: time-lag, Kind of fuse: cylindrical; glass; miniature, Fuse size: 5x20mm, Manufacturer series: S506, Breaking capacity: 35A / 250V AC, Breaking characteristics: 2.1In: max 2min; 2.75In: min 600ms; 2.75In: max 10s; 4In: min 150ms; 4In: max 3s; 10In: min 20ms; 10In: max 300ms, Contact material: brass, Kind of package: bulk, Contact plating: nickel plated, Energy I2t: 0.265A2s, Voltage drop: 0.27V, Resistance: 0.64Ω.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
S506-250-R S506-250-R Hersteller : EATON/BUSSMANN S506.pdf Category: Fuses 5x20mm - Time-Lag
Description: Fuse: fuse; 250mA; 250VAC; time-lag; cylindrical,glass; 5x20mm
Type of fuse: fuse
Current rating: 0.25A
Rated voltage: 250V AC
Fuse characteristics: time-lag
Kind of fuse: cylindrical; glass; miniature
Fuse size: 5x20mm
Manufacturer series: S506
Breaking capacity: 35A / 250V AC
Contact material: brass
Kind of package: bulk
Contact plating: nickel plated
Energy I2t: 0.265A2s
Voltage drop: 0.27V
Resistance: 0.64Ω
auf Bestellung 8 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
S506-250-R S506-250-R Hersteller : Cooper Bussmann ech_bk1s506-v-40-r.pdf Fuse Cartridge Slow Blow Acting 0.25A 250V Holder Cartridge 5 X 20mm Glass BSI/CCC/CSA/IMQ/PSE/SEMKO/UL/VDE
auf Bestellung 170 Stücke:
Mindestbestellmenge: 16
S506-250-R S506-250-R Hersteller : Eaton Electronics S506_Series_June_2017.pdf Cartridge Fuses S506 250mA
auf Bestellung 144 Stücke:
S506-250-R Hersteller : Cooper Bussmann S506_Specs.pdf Код виробника: BK1/S506-250-R : BK1-S506-250-R Предохранитель стекл. 0.25А 250В, серия S506 5*20мм Група товару: Запобіжники електричні та аксесуари Од. вим: шт