Produkte > CYNERGY3 > S8-1204VU
S8-1204VU
S8-1204VU Cynergy3
cynergy3_s8_ul_v2-1892379.pdf
Hersteller: Cynergy3
Reed Relays HV RELAYS
auf Bestellung 1403 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details S8-1204VU Cynergy3
Category: Reed Electromagnetic Relays, Description: Relay: reed switch; SPST-NO; Ucoil: 12VDC; 1A; max.1kVDC; max.1kVAC, Contacts configuration: SPST-NO, Mounting: PCB, Type of relay: reed switch, Operating temperature: -40...85°C, Release time: 0.5ms, Operate time: 1ms, Body dimensions: 30x10x12mm, Contact current max.: 1A, Rated coil voltage: 12V DC, Coil resistance: 750Ω, Switched voltage: max. 1kV AC; max. 1kV DC, Contact resistance: 150Ω, Min. insulation resistance: 10000000MΩ.
Weitere Produktangebote S8-1204VU
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
S8-1204VU S8-1204VU Hersteller : SENSATA / CYNERGY3 cynergy3-s8-ul-v3.pdf Description: SENSATA / CYNERGY3 - S8-1204VU - Reed-Relais, Miniatur, SPST-NO, 12 VDC, S8, Durchsteckmontage, 750 ohm, 1 A
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Zulassungen & Normen: UL
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 750ohm
Schaltspannung, max.: 350VDC
Schaltstrom, max.: 1A
euEccn: NLR
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: S8
productTraceability: No
Spulenspannung: 12VDC
Kontaktkonfiguration: SPST-NO
auf Bestellung 480 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
S8-1204VU S8-1204VU Hersteller : Sensata-Cynergy3 cynergy3-s8-ul-v3.pdf Description: RELAY REED SPST 1A 12V UL
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 12VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Coil Current: 16 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Rhodium (Rh)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 1000VAC, 1000VDC - Max
Must Release Voltage: 2 VDC
Must Operate Voltage: 9.6 VDC
Operate Time: 1 ms
Release Time: 0.5 ms
Produkt ist nicht verfügbar
Description: Relay: reed switch; SPST-NO; Ucoil: 12VDC; 1A; max.1kVDC; max.1kVAC
Contacts configuration: SPST-NO
Mounting: PCB
Type of relay: reed switch
Operating temperature: -40...85°C
Release time: 0.5ms
Operate time: 1ms
Body dimensions: 30x10x12mm
Contact current max.: 1A
Rated coil voltage: 12V DC
Coil resistance: 750Ω
Switched voltage: max. 1kV AC; max. 1kV DC
Contact resistance: 150Ω