S8-2405VU
S8-2405VU Sensata-Cynergy3
cynergy3-s8-ul-v3.pdf
Hersteller: Sensata-Cynergy3
Description: RELAY REED SPST 1A 24V UL
Packaging: Bulk
Mounting Type: Through Hole
Coil Voltage: 24VDC
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Coil Current: 15.5 mA
Coil Type: Non Latching
Contact Material: Rhodium (Rh)
Contact Form: SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current): 1 A
Switching Voltage: 1000VAC, 1000VDC - Max
Must Release Voltage: 4 VDC
Must Operate Voltage: 19 VDC
Operate Time: 1 ms
Release Time: 0.5 ms
auf Bestellung 142 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details S8-2405VU Sensata-Cynergy3
Category: Reed Electromagnetic Relays, Description: Relay: reed switch; SPST-NO; Ucoil: 24VDC; 1A; max.1kVDC; max.1kVAC, Contacts configuration: SPST-NO, Mounting: PCB, Type of relay: reed switch, Operating temperature: -40...85°C, Release time: 0.5ms, Operate time: 1ms, Body dimensions: 30x10x12mm, Contact current max.: 1A, Rated coil voltage: 24V DC, Coil resistance: 1.55kΩ, Switched voltage: max. 1kV AC; max. 1kV DC, Contact resistance: 150Ω, Min. insulation resistance: 10000000MΩ.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
S8-2405VU S8-2405VU Hersteller : Cynergy3 cynergy3-s8-ul-v3.pdf Reed Relays HV RELAYS
auf Bestellung 75 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
S8-2405VU S8-2405VU Hersteller : SENSATA / CYNERGY3 cynergy3-s8-ul-v3.pdf Description: SENSATA / CYNERGY3 - S8-2405VU - Reed-Relais, Miniatur, SPST-NO, 24 VDC, S8, Durchsteckmontage, 1.55 kohm, 1 A
tariffCode: 85364900
rohsCompliant: YES
Zulassungen & Normen: UL
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Spulenwiderstand: 1.55kohm
Schaltspannung, max.: 350VDC
Schaltstrom, max.: 1A
euEccn: NLR
Relaismontage: Durchsteckmontage
Produktpalette: S8
productTraceability: No
Spulenspannung: 24VDC
Kontaktkonfiguration: SPST-NO
auf Bestellung 60 Stücke:
Description: Relay: reed switch; SPST-NO; Ucoil: 24VDC; 1A; max.1kVDC; max.1kVAC
Contacts configuration: SPST-NO
Mounting: PCB
Type of relay: reed switch
Operating temperature: -40...85°C
Release time: 0.5ms
Operate time: 1ms
Body dimensions: 30x10x12mm
Contact current max.: 1A
Rated coil voltage: 24V DC
Coil resistance: 1.55kΩ
Switched voltage: max. 1kV AC; max. 1kV DC
Contact resistance: 150Ω