SAJ101XRHLN74SNCPTQ
SAJ101XRHLN74SNCPTQ TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
DDEController?Action=srchrtrv&DocNm=2351444&DocType=DS&DocLang=English
Hersteller: TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Description: UMINSA SW RLEV0.74N 0.1A/30VDC N
Packaging: Bulk
Current Rating (Amps): 100mA (DC)
Mounting Type: Through Hole
Circuit: SPST-NC
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -25°C ~ 75°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Lever, Simulated Roller
Operating Force: 40gf
Release Force: 2.000gf
Pretravel: 0.150" (3.8mm)
Differential Travel: 0.018" (0.45mm)
Overtravel: 0.020" (0.5mm)
Operating Position: 0.400" (10.2mm)
Part Status: Active
Voltage Rating - DC: 30 V
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SAJ101XRHLN74SNCPTQ TE Connectivity ALCOSWITCH Switches
Description: UMINSA SW RLEV0.74N 0.1A/30VDC N, Packaging: Bulk, Current Rating (Amps): 100mA (DC), Mounting Type: Through Hole, Circuit: SPST-NC, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -25°C ~ 75°C, Termination Style: PC Pin, Actuator Type: Lever, Simulated Roller, Operating Force: 40gf, Release Force: 2.000gf, Pretravel: 0.150" (3.8mm), Differential Travel: 0.018" (0.45mm), Overtravel: 0.020" (0.5mm), Operating Position: 0.400" (10.2mm), Part Status: Active, Voltage Rating - DC: 30 V.
Weitere Produktangebote SAJ101XRHLN74SNCPTQ
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SAJ101XRHLN74SNCPTQ SAJ101XRHLN74SNCPTQ Hersteller : ALCOSWITCH - TE CONNECTIVITY 2878242.pdf Description: ALCOSWITCH - TE CONNECTIVITY - SAJ101XRHLN74SNCPTQ - Mikroschalter, Ultra-Subminiatur, Simulierter Rollenhebel, SPST-NC, PC-Pin, 100 mA, 30 V
tariffCode: 85365080
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
DC-Kontaktspannung, nom.: 30V
euEccn: NLR
Betätigungskraft, max.: 0.39N
Kontaktstrom, max.: 100mA
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
Produkt ist nicht verfügbar
SAJ101XRHLN74SNCPTQ SAJ101XRHLN74SNCPTQ Hersteller : TE Connectivity / Alcoswitch ENG_DS_2351444_A-2887355.pdf Basic / Snap Action Switches UMINSA SW RLEV0.74N 0.1A/30VDC NC PCB