Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > SAK-TC1767-256F133HR AD
SAK-TC1767-256F133HR AD
SAK-TC1767-256F133HR AD Infineon Technologies
Infineon-TC1767-DS-v01_04-en.pdf?fileId=db3a30431be39b97011bff8570697bdb
Hersteller: Infineon Technologies
Description: IC MCU 32BIT 2MB FLASH 176LQFP
Packaging: Tray
Package / Case: 176-LQFP
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 133MHz
Program Memory Size: 2MB (2M x 8)
RAM Size: 128K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Oscillator Type: External
Program Memory Type: FLASH
Core Processor: TriCore™
Data Converters: A/D 4x10b, 32x12b
Core Size: 32-Bit Single-Core
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 1.42V ~ 1.58V