Produkte > INFINEON TECHNOLOGIES > SAK-XC2361A56F80LAAKXUMA1
SAK-XC2361A56F80LAAKXUMA1 Infineon Technologies
INFNS28084-1.pdf?t.download=true&u=5oefqw
Hersteller: Infineon Technologies
Description: 16-BIT C166 MCU - XC2300 FAMILY
Packaging: Bulk
Package / Case: 100-LQFP Exposed Pad
Mounting Type: Surface Mount
Speed: 80MHz
Program Memory Size: 448KB (448K x 8)
RAM Size: 50K x 8
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TA)
Core Processor: C166SV2
Data Converters: A/D 16x10b
Core Size: 16/32-Bit
Voltage - Supply (Vcc/Vdd): 3V ~ 5.5V