SBCHE61R8K
SBCHE61R8K TE Connectivity Passive Product
product-2-1623732-0.datasheet.pdf
Hersteller: TE Connectivity Passive Product
Description: RES 1.8 OHM 10% 7W AXIAL
Power (Watts): 7W
Tolerance: ±10%
Package / Case: Axial, Radial Formed
Temperature Coefficient: ±400ppm/°C
Size / Dimension: 0.315" x 0.276" Rectangular x 1.496" L (8.00mm x 7.00mm x 38.00mm)
Composition: Wirewound
Operating Temperature: -55°C ~ 350°C
Number of Terminations: 2
Part Status: Active
Resistance: 1.8 Ohms
auf Bestellung 872 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SBCHE61R8K TE Connectivity Passive Product
Description: RES 1.8 OHM 10% 7W AXIAL, Power (Watts): 7W, Tolerance: ±10%, Features: Flame Proof, Safety, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Radial Formed, Temperature Coefficient: ±400ppm/°C, Size / Dimension: 0.315" x 0.276" Rectangular x 1.496" L (8.00mm x 7.00mm x 38.00mm), Composition: Wirewound, Operating Temperature: -55°C ~ 350°C, Number of Terminations: 2, Part Status: Active, Resistance: 1.8 Ohms.
Weitere Produktangebote SBCHE61R8K
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SBCHE61R8K SBCHE61R8K Hersteller : TE Connectivity / CGS NG_DS_1773278_F-733888.pdf Wirewound Resistors - Through Hole BCHE 7 W 1R8 10%