Produkte > DIODES INCORPORATED > SBR30A100CTFP
SBR30A100CTFP
SBR30A100CTFP Diodes Incorporated
SBR30A100.pdf
Hersteller: Diodes Incorporated
Description: DIODE ARR SBR 100V 15A ITO220AB
Packaging: Tube
Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Super Barrier
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A
Supplier Device Package: ITO-220AB
Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 800 mV @ 15 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 100 V
auf Bestellung 9339 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SBR30A100CTFP Diodes Incorporated
Description: DIODE ARR SBR 100V 15A ITO220AB, Packaging: Tube, Package / Case: TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Super Barrier, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 15A, Supplier Device Package: ITO-220AB, Operating Temperature - Junction: -65°C ~ 175°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 100 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 800 mV @ 15 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 100 µA @ 100 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SBR30A100CTFP SBR30A100CTFP Hersteller : Diodes Incorporated SBR30A100.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 30A 100V Low VF
auf Bestellung 235 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
SBR30A100CTFP SBR30A100.pdf
auf Bestellung 100 Stücke:
SBR30A100CTFP SBR30A100CTFP Hersteller : Diodes Zetex 40949819745542760sbr30a100.pdf Diode Super Barrier Rectifier 100V 30A 3-Pin(3+Tab) ITO-220AB Tube
Produkt ist nicht verfügbar
Produkt ist nicht verfügbar
SBR30A100CTFP Hersteller : DIODES INCORPORATED SBR30A100.pdf Category: THT universal diodes
Description: Diode: rectifying; THT; 100V; 15Ax2; tube; Ifsm: 250A; ITO220AB; SBR®
Load current: 15A x2
Max. load current: 30A
Max. off-state voltage: 0.1kV
Max. forward impulse current: 250A