Produkte > PANJIT INTERNATIONAL INC. > SBT20120LCT_T0_00001
SBT20120LCT_T0_00001
SBT20120LCT_T0_00001 Panjit International Inc.
SBT20120LCT.pdf
Hersteller: Panjit International Inc.
Description: ULTRA LOW VF SCHOTTKY BARRIER RE
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: TO-220-3
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode
Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A
Supplier Device Package: TO-220AB
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 120 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 820 mV @ 10 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 20 µA @ 120 V
auf Bestellung 5878 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 12
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SBT20120LCT_T0_00001 Panjit International Inc.
Description: ULTRA LOW VF SCHOTTKY BARRIER RE, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: TO-220-3, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode, Current - Average Rectified (Io) (per Diode): 10A, Supplier Device Package: TO-220AB, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 120 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 820 mV @ 10 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 20 µA @ 120 V.
Weitere Produktangebote SBT20120LCT_T0_00001
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SBT20120LCT_T0_00001 SBT20120LCT_T0_00001 Hersteller : Panjit SBT20120LCT-1868101.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 120V,Schottky,TO-220AB,20A