Produkte > SEMTECH > SC4205IS-2.5TRT
SC4205IS-2.5TRT
SC4205IS-2.5TRT Semtech
sc4205.pdf
Hersteller: Semtech
LDO Regulator Pos 2.5V 1A 8-Pin SOIC N EP T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SC4205IS-2.5TRT Semtech
Description: IC REG LINEAR 2.5V 1A 8SOIC, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad, Output Type: Fixed, Mounting Type: Surface Mount, Current - Output: 1A, Operating Temperature: -40°C ~ 150°C, Output Configuration: Positive, Current - Quiescent (Iq): 35 µA, Voltage - Input (Max): 5.5V, Number of Regulators: 1, Supplier Device Package: 8-SOIC, EDP, Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V, Control Features: Enable, Voltage Dropout (Max): 0.5V @ 1A, Protection Features: Over Current, Over Temperature, Current - Supply (Max): 1.75 mA.
Weitere Produktangebote SC4205IS-2.5TRT
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SC4205IS-2.5TRT Hersteller : Semtech 0iv7kzJcOvi3kG7Eg45EulJXYUfhRiEwxeMPnMNj_7A SO 8/VERY LOW DROPOUT 1 AMP REGULATOR WITH ENABLE, 2.5V SC4205
Anzahl je Verpackung: 2500 Stücke
Produkt ist nicht verfügbar
SC4205IS-2.5TRT SC4205IS-2.5TRT Hersteller : Semtech Corporation 0iv7kzJcOvi3kG7Eg45EulJXYUfhRiEwxeMPnMNj_7A Description: IC REG LINEAR 2.5V 1A 8SOIC
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad
Output Type: Fixed
Mounting Type: Surface Mount
Current - Output: 1A
Operating Temperature: -40°C ~ 150°C
Output Configuration: Positive
Current - Quiescent (Iq): 35 µA
Voltage - Input (Max): 5.5V
Number of Regulators: 1
Supplier Device Package: 8-SOIC, EDP
Voltage - Output (Min/Fixed): 2.5V
Control Features: Enable
Voltage Dropout (Max): 0.5V @ 1A
Protection Features: Over Current, Over Temperature
Current - Supply (Max): 1.75 mA
SC4205IS-2.5TRT SC4205IS-2.5TRT Hersteller : Semtech sc4205-1277321.pdf LDO Voltage Regulators ULDO 1.5A 2.5V SO-8