Produkte > NKK SWITCHES > SCB15P10A-4AA
SCB15P10A-4AA
SCB15P10A-4AA NKK Switches
SCB-33237.pdf
Hersteller: NKK Switches
Pushbutton Switches SPDT ON(ON) .187 QC ROUND BLK CAP/SHROUD
auf Bestellung 5 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SCB15P10A-4AA NKK Switches
Description: SWITCH PUSH SPDT 10A 125V, Packaging: Bulk, Features: With Shroud, Current Rating (Amps): 10A (AC), Mounting Type: Panel Mount, Rear, Circuit: SPDT, Type: Standard, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm), Actuator Type: Round, Button, Panel Cutout Dimensions: Circular - 12.50mm Dia, Color - Actuator/Cap: Black, Actuator Marking: No Marking, Voltage Rating - AC: 125 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SCB15P10A-4AA Hersteller : NKK Switches SCB-1.pdf Description: SWITCH PUSH SPDT 10A 125V
Packaging: Bulk
Features: With Shroud
Current Rating (Amps): 10A (AC)
Mounting Type: Panel Mount, Rear
Circuit: SPDT
Type: Standard
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Actuator Type: Round, Button
Panel Cutout Dimensions: Circular - 12.50mm Dia
Color - Actuator/Cap: Black
Actuator Marking: No Marking
Voltage Rating - AC: 125 V