Produkte > NKK SWITCHES > SCB15P10C-4BB
SCB15P10C-4BB NKK Switches
SCB-1.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: SWITCH PUSHBUTTON SPDT 10A 125V
Packaging: Bulk
Features: With Shroud
Current Rating (Amps): 10A (AC)
Mounting Type: Panel Mount, Rear
Circuit: SPDT
Type: Standard
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Screw Terminal
Actuator Type: Round, Button
Panel Cutout Dimensions: Circular - 12.50mm Dia
Color - Actuator/Cap: White
Actuator Marking: No Marking
Voltage Rating - AC: 125 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SCB15P10C-4BB NKK Switches
Description: SWITCH PUSHBUTTON SPDT 10A 125V, Packaging: Bulk, Features: With Shroud, Current Rating (Amps): 10A (AC), Mounting Type: Panel Mount, Rear, Circuit: SPDT, Type: Standard, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Screw Terminal, Actuator Type: Round, Button, Panel Cutout Dimensions: Circular - 12.50mm Dia, Color - Actuator/Cap: White, Actuator Marking: No Marking, Voltage Rating - AC: 125 V.