Produkte > NKK SWITCHES > SCB25P15B-4AA
SCB25P15B-4AA
SCB25P15B-4AA NKK Switches
SCB-1.pdf
Hersteller: NKK Switches
Description: SWITCH PUSHBUTTON DPDT 15A 125V
Packaging: Bulk
Features: With Shroud
Current Rating (Amps): 15A (AC)
Mounting Type: Panel Mount, Rear
Circuit: DPDT
Type: Standard
Switch Function: On-Mom
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm)
Actuator Type: Round, Button
Panel Cutout Dimensions: Circular - 12.50mm Dia
Color - Actuator/Cap: Black
Actuator Marking: No Marking
Part Status: Obsolete
Voltage Rating - AC: 125 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SCB25P15B-4AA NKK Switches
Description: SWITCH PUSHBUTTON DPDT 15A 125V, Packaging: Bulk, Features: With Shroud, Current Rating (Amps): 15A (AC), Mounting Type: Panel Mount, Rear, Circuit: DPDT, Type: Standard, Switch Function: On-Mom, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: Quick Connect - 0.250" (6.3mm), Actuator Type: Round, Button, Panel Cutout Dimensions: Circular - 12.50mm Dia, Color - Actuator/Cap: Black, Actuator Marking: No Marking, Part Status: Obsolete, Voltage Rating - AC: 125 V.