SCCR16E205PRB
SCCR16E205PRB KYOCERA AVX Components
avx-scc-3.0v.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Cap Supercap 2F 3V 0% to 100% ( 8 X 16mm ) Radial Aluminum Cylindrical Can 3.5mm 10uA 0.1 Ohm 1000h 65°C Bulk
auf Bestellung 8000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8000
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SCCR16E205PRB KYOCERA AVX Components
Description: CAPACITOR 2F 0% +100% 3V T/H, Packaging: Bulk, Tolerance: 0%, +100%, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 65°C, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 100mOhm @ 1kHz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 60°C, Height - Seated (Max): 0.709" (18.00mm), Capacitance: 2 F, Voltage - Rated: 3 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SCCR16E205PRB SCCR16E205PRB Hersteller : KYOCERA AVX Components avx-scc-3.0v.pdf Cap Supercap 2F 3V 0% to 100% ( 8 X 16mm ) Radial Aluminum Cylindrical Can 3.5mm 10uA 0.1 Ohm 1000h 65°C Bulk
auf Bestellung 8000 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2000
SCCR16E205PRB SCCR16E205PRB Hersteller : Kyocera AVX AVX_SCC_3_0V-2952762.pdf Supercapacitors / Ultracapacitors 3V 2F 8X16mm Radial Low ESR
auf Bestellung 391 Stücke:
SCCR16E205PRB SCCR16E205PRB Hersteller : KYOCERA AVX AVX-SCC-3.0V.pdf Description: CAPACITOR 2F 0% +100% 3V T/H
Packaging: Bulk
Tolerance: 0%, +100%
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 65°C
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 100mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 60°C
Height - Seated (Max): 0.709" (18.00mm)
Capacitance: 2 F
Voltage - Rated: 3 V
auf Bestellung 900 Stücke:
Mindestbestellmenge: 5
SCCR16E205PRB SCCR16E205PRB Hersteller : KYOCERA AVX 3179427.pdf Description: KYOCERA AVX - SCCR16E205PRB - SUPERCAPACITOR, 2F, 3V, RADIAL
tariffCode: 85322900
productTraceability: No
rohsPhthalatesCompliant: YES
directShipCharge: 25
usEccn: EAR99
Produktpalette: SCC Series
SVHC: No SVHC (17-Jan-2023)
auf Bestellung 8 Stücke:
auf Bestellung 8 Stücke: