Produkte > KYOCERA AVX > SCCR25B505PRB
SCCR25B505PRB
SCCR25B505PRB Kyocera AVX
AVX_SCC-3084824.pdf
Hersteller: Kyocera AVX
Supercapacitors / Ultracapacitors 2.7V 5F 8x25mm Radia l
auf Bestellung 3555 Stücke:
Lieferzeit 115-119 Tag (e)
Produktbewertung abgeben
Technische Details SCCR25B505PRB Kyocera AVX
Description: SUPERCAP CYLINDRICAL, Tolerance: 0%, +100%, Packaging: Bulk, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 65°C, Lead Spacing: 0.138" (3.50mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 85mOhm @ 1kHz, Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 65°C, Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 5 F, Voltage - Rated: 2.7 V.
Weitere Produktangebote SCCR25B505PRB
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SCCR25B505PRB Hersteller : KYOCERA AVX Components avx-scc.pdf Cap Supercap 5F 2.7V 0% to 100% ( 8 X 25mm ) Radial Aluminum Cylindrical Can 3.2mm 15uA 0.085 Ohm 1000h 65°C Bulk
Produkt ist nicht verfügbar
Tolerance: 0%, +100%
Packaging: Bulk
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.315" Dia (8.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 65°C
Lead Spacing: 0.138" (3.50mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 85mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.: 2000 Hrs @ 65°C
Height - Seated (Max): 1.043" (26.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 5 F
Voltage - Rated: 2.7 V