Produkte > SEMTECH > SCFS5000
SCFS5000 Semtech
1623scfsx.pdf
Hersteller: Semtech
Bridge Rectifier, Fast Recovery High Voltage Rectifier Assembly
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SCFS5000 Semtech
Description: DIODE GEN PURP 5KV 500MA AXIAL, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 150 ns, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 500mA, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 5000 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 5.75 V @ 500 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 5000 V.
Weitere Produktangebote SCFS5000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SCFS5000 Hersteller : Semtech High Volt.Assey POWER DISCR SCFS50
Anzahl je Verpackung: 1 Stücke
Produkt ist nicht verfügbar
SCFS5000 Hersteller : Semtech Corporation Description: DIODE GEN PURP 5KV 500MA AXIAL
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 150 ns
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 500mA
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 5000 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 5.75 V @ 500 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 5000 V
SCFS5000 Hersteller : Semtech scfx-1277842.pdf Rectifiers A 1PHHW 2A FAST 5KV