SCHS10000 Semtech Corporation
hYrYg_5ge_Ah_7FHCQWxdQBsGIN_2D4MCwlsQsXO9uA
Hersteller: Semtech Corporation
Description: DIODE GEN PURP 10KV 2A AXIAL
Packaging: Bulk
Package / Case: Axial
Mounting Type: Through Hole
Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr): 2.5 µs
Technology: Standard
Current - Average Rectified (Io): 2A
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 10000 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 11.5 V @ 3 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 10000 V
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SCHS10000 Semtech Corporation
Description: DIODE GEN PURP 10KV 2A AXIAL, Packaging: Bulk, Package / Case: Axial, Mounting Type: Through Hole, Speed: Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io), Reverse Recovery Time (trr): 2.5 µs, Technology: Standard, Current - Average Rectified (Io): 2A, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 150°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 10000 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 11.5 V @ 3 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 1 µA @ 10000 V.
Weitere Produktangebote SCHS10000
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SCHS10000 Hersteller : Semtech schsx-1278044.pdf Rectifiers A 1PHHW 2A STD 10KV