Produkte > SETSAFE | SETFUSE > SCT1032T1.6A250V
SCT1032T1.6A250V
SCT1032T1.6A250V SETsafe | SETfuse
Hersteller: SETsafe | SETfuse
Description: MINITURE FUSE
Packaging: Bulk
Package / Case: 2-SMD, Square End Block
Size / Dimension: 0.409" L x 0.126" W x 0.126" H (10.40mm x 3.20mm x 3.20mm)
Fuse Type: Board Mount
Current Rating (Amps): 1.6A
Mounting Type: Surface Mount
Response Time: Slow Blow
Approval Agency: CQC, cURus, TUV
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 100A AC, 30A DC
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 350 VAC
Voltage Rating - DC: 250 VDC
auf Bestellung 20000 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 10
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SCT1032T1.6A250V SETsafe | SETfuse
Description: MINITURE FUSE, Packaging: Bulk, Package / Case: 2-SMD, Square End Block, Size / Dimension: 0.409" L x 0.126" W x 0.126" H (10.40mm x 3.20mm x 3.20mm), Fuse Type: Board Mount, Current Rating (Amps): 1.6A, Mounting Type: Surface Mount, Response Time: Slow Blow, Approval Agency: CQC, cURus, TUV, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 100A AC, 30A DC, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 350 VAC, Voltage Rating - DC: 250 VDC.