Produkte > SETSAFE | SETFUSE > SCT520PT3.15A250V
SCT520PT3.15A250V
SCT520PT3.15A250V SETsafe | SETfuse
Hersteller: SETsafe | SETfuse
Description: MINITURE FUSE
Packaging: Bulk
Package / Case: 5mm x 20mm (Axial)
Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Fuse Type: Cartridge
Current Rating (Amps): 3.15A
Mounting Type: Through Hole
Response Time: Slow Blow
Applications: Electrical, Industrial
Approval Agency: CQC, cURus
Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200A AC, 500A DC
Part Status: Active
Voltage Rating - AC: 500 VAC
Voltage Rating - DC: 500 VDC
auf Bestellung 9920 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 38
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SCT520PT3.15A250V SETsafe | SETfuse
Description: MINITURE FUSE, Packaging: Bulk, Package / Case: 5mm x 20mm (Axial), Size / Dimension: 0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm), Fuse Type: Cartridge, Current Rating (Amps): 3.15A, Mounting Type: Through Hole, Response Time: Slow Blow, Applications: Electrical, Industrial, Approval Agency: CQC, cURus, Breaking Capacity @ Rated Voltage: 200A AC, 500A DC, Part Status: Active, Voltage Rating - AC: 500 VAC, Voltage Rating - DC: 500 VDC.