Produkte > KYOCERA AVX > SD0805S040S0R1
SD0805S040S0R1
SD0805S040S0R1 KYOCERA AVX
schottky.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 100MA 0805
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 100mA
Supplier Device Package: 0805 (2012 Metric)
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C
Part Status: Active
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 500 mV @ 100 mA
Current - Reverse Leakage @ Vr: 30 µA @ 40 V
auf Bestellung 15000 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD0805S040S0R1 KYOCERA AVX
Description: DIODE SCHOTTKY 40V 100MA 0805, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0805 (2012 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Speed: Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed, Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 100mA, Supplier Device Package: 0805 (2012 Metric), Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C, Part Status: Active, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 40 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 500 mV @ 100 mA, Current - Reverse Leakage @ Vr: 30 µA @ 40 V.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD0805S040S0R1 SD0805S040S0R1 Hersteller : KYOCERA AVX schottky.pdf Description: DIODE SCHOTTKY 40V 100MA 0805
Mounting Type: Surface Mount
Technology: Schottky
Part Status: Active
auf Bestellung 17811 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 30
SD0805S040S0R1 SD0805S040S0R1 Hersteller : KYOCERA AVX schottky.pdf Schottky Diodes & Rectifiers 40V 0.1A SIZE 0805
Mindestbestellmenge: 4
Anzahl je Verpackung: 3000 Stücke
verfügbar 3 Stücke:
SD0805S040S0R1 SD0805S040S0R1 Hersteller : KYOCERA AVX Components schottky.pdf Diode Schottky 40V 0.1A 2-Pin Case 0805(2012Metric)
Produkt ist nicht verfügbar