Produkte > KYOCERA AVX COMPONENTS > SD0805S060S1R0
SD0805S060S1R0
SD0805S060S1R0 KYOCERA AVX Components
schottky.pdf
Hersteller: KYOCERA AVX Components
Diode Schottky 60V 1A 2-Pin Case 0805(2012Metric)
auf Bestellung 3000 Stücke:
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD0805S060S1R0 KYOCERA AVX Components
Description: SCHOTTKY DIODES, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 1206 (3216 Metric), Mounting Type: Surface Mount, Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io), Technology: Schottky, Current - Average Rectified (Io): 1A, Supplier Device Package: 1206, Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C, Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V, Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 650 mV @ 1 A, Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 µA @ 60 V.
Weitere Produktangebote SD0805S060S1R0
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD0805S060S1R0 Hersteller : KYOCERA AVX schottky.pdf Description: SCHOTTKY DIODES
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1206 (3216 Metric)
Mounting Type: Surface Mount
Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Technology: Schottky
Current - Average Rectified (Io): 1A
Supplier Device Package: 1206
Operating Temperature - Junction: -55°C ~ 125°C
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): 60 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: 650 mV @ 1 A
Current - Reverse Leakage @ Vr: 200 µA @ 60 V