SD12-4R7-R
SD12-4R7-R Eaton - Electronics Division
eaton-sd-metalized-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 4.7UH 1.46A 117.7 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 117.7mOhm
Current - Saturation (Isat): 1.29A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm)
Part Status: Active
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 1.46 A
auf Bestellung 7600 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3800
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD12-4R7-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 4.7UH 1.46A 117.7 MOHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 117.7mOhm, Current - Saturation (Isat): 1.29A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm), Part Status: Active, Inductance: 4.7 µH, Current Rating (Amps): 1.46 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD12-4R7-R SD12-4R7-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sd-metalized-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 4.7UH 1.46A 117.7 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 117.7mOhm
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 1.46 A
auf Bestellung 13167 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
SD12-4R7-R SD12-4R7-R Hersteller : Bussmann / Eaton BUS_Elx_PM_4311_SD_Series_High_Power_Density-348740.pdf Fixed Inductors 4.7uH 1.29A 0.1177ohms