SD14-102-R
SD14-102-R Eaton - Electronics Division
eaton-sd-metalized-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1MH 126MA 15.8 OHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 15.8Ohm
Current - Saturation (Isat): 117mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.057" (1.45mm)
Part Status: Active
Inductance: 1 mH
Current Rating (Amps): 126 mA
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD14-102-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 1MH 126MA 15.8 OHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 15.8Ohm, Current - Saturation (Isat): 117mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.057" (1.45mm), Part Status: Active, Inductance: 1 mH, Current Rating (Amps): 126 mA.
Weitere Produktangebote SD14-102-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD14-102-R SD14-102-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sd-metalized-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 1MH 126MA 15.8 OHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 15.8Ohm
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 1 mH
Current Rating (Amps): 126 mA
Produkt ist nicht verfügbar
SD14-102-R Hersteller : Bussmann / Eaton BUS_Elx_PM_4311_SD_Series_High_Power_Density-348740.pdf Fuse Holder Accessories 1000uH 0.117A 15.8ohms