SD14-3R2-R
SD14-3R2-R Eaton - Electronics Division
eaton-sd-metalized-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 3.2UH 1.94A 66.3 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 66.3mOhm
Current - Saturation (Isat): 2.08A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.057" (1.45mm)
Part Status: Active
Inductance: 3.2 µH
Current Rating (Amps): 1.94 A
auf Bestellung 2970 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD14-3R2-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 3.2UH 1.94A 66.3 MOHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 66.3mOhm, Current - Saturation (Isat): 2.08A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.057" (1.45mm), Part Status: Active, Inductance: 3.2 µH, Current Rating (Amps): 1.94 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD14-3R2-R SD14-3R2-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_sd_metalized_shielded_drum_core_power_induct-1608839.pdf Power Inductors - SMD 3.2uH 2.08A 0.0663ohms
auf Bestellung 63 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
SD14-3R2-R SD14-3R2-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-sd-metalized-shielded-drum-core-power-induct-1608839.pdf Fixed Inductors 3.2uH 2.08A 0.0663ohms
auf Bestellung 3779 Stücke:
SD14-3R2-R SD14-3R2-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sd-metalized-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 3.2UH 1.94A 66.3 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 66.3mOhm
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 3.2 µH
Current Rating (Amps): 1.94 A