SD3114-820-R
SD3114-820-R Eaton - Electronics Division
eaton-sd3114-metalized-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 82UH 227MA 2.91 OHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.122" L x 0.122" W (3.10mm x 3.10mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 2.91Ohm
Current - Saturation (Isat): 280mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.055" (1.40mm)
Inductance: 82 µH
Current Rating (Amps): 227 mA
auf Bestellung 3990 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD3114-820-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 82UH 227MA 2.91 OHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.122" L x 0.122" W (3.10mm x 3.10mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 2.91Ohm, Current - Saturation (Isat): 280mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.055" (1.40mm), Inductance: 82 µH, Current Rating (Amps): 227 mA.
Weitere Produktangebote SD3114-820-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD3114-820-R SD3114-820-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sd3114-metalized-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 82UH 227MA 2.91 OHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 2.91Ohm
Material - Core: Ferrite
Inductance: 82 µH
Current Rating (Amps): 227 mA
Produkt ist nicht verfügbar
SD3114-820-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-sd3114-metalized-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 82uH 0.28A 2.91ohms