Produkte > EATON ELECTRONICS > SD3118-4R7-R
SD3118-4R7-R
SD3118-4R7-R Eaton Electronics
eaton-sd3118-low-profile-power%20inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton Electronics
Power Inductors - SMD 4.7uH 1.31A 0.162ohms
auf Bestellung 1911 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD3118-4R7-R Eaton Electronics
Description: FIXED IND 4.7UH 1.02A 162MOHM SM, Tolerance: ±30%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.122" L x 0.122" W (3.10mm x 3.10mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 162mOhm, Current - Saturation (Isat): 1.31A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm), Inductance: 4.7 µH, Current Rating (Amps): 1.02 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD3118-4R7-R SD3118-4R7-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sd3118-low-profile-power%20inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 4.7UH 1.02A 162MOHM SM
Tolerance: ±30%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.122" L x 0.122" W (3.10mm x 3.10mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 162mOhm
Current - Saturation (Isat): 1.31A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm)
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 1.02 A
auf Bestellung 4080 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
SD3118-4R7-R SD3118-4R7-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_sd3118_low_profile_power_inductors_data_shee-1608816.pdf Power Inductors - SMD 4.7uH 1.31A 0.162ohms
SD3118-4R7-R SD3118-4R7-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_sd3118_low_profile_power_inductors_data_shee-1608816.pdf Power Inductors - SMD 4.7uH 1.31A 0.162ohms
Tolerance: ±30%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 162mOhm
Material - Core: Ferrite
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 1.02 A