Produkte > LITTELFUSE > SD36C-01FTG
SD36C-01FTG
SD36C-01FTG LITTELFUSE
SDxxC-01FTG.pdf
Hersteller: LITTELFUSE
Category: Bidirectional TVS SMD diodes
Description: Diode: TVS; ESD; 450W; 40V; 5A; bidirectional; SOD323; reel,tape
Type of diode: TVS
Version: ESD
Peak pulse power dissipation: 0.45kW
Max. off-state voltage: 36V
Breakdown voltage: 40V
Max. forward impulse current: 5A
Semiconductor structure: bidirectional
Case: SOD323
Mounting: SMD
Leakage current: 1µA
Kind of package: reel; tape
Technology: SPA® Diodes
Capacitance: 30pF
Number of channels: 1
Manufacturer series: SD-C
auf Bestellung 2 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD36C-01FTG LITTELFUSE
Description: TVS DIODE 36VWM 60VC SOD323, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-76, SOD-323, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ), Capacitance @ Frequency: 30pF @ 1MHz, Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V (Max), Supplier Device Package: SOD-323, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 60V, Power - Peak Pulse: 450W, Power Line Protection: No, Grade: Automotive, Qualification: AEC-Q101.
Weitere Produktangebote SD36C-01FTG
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD36C-01FTG SD36C-01FTG Hersteller : LITTELFUSE LFSI-S-A0009000856-1.pdf?hkey=6D3A4C79FDBF58556ACFDE234799DDF0 Description: LITTELFUSE - SD36C-01FTG - ESD-Schutzbaustein, 60 V, SOD-323, 2 Pin(s), 36 V, 450 W, SPA SD-C
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: SOD-323
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Verlustleistung Pd: 450W
euEccn: NLR
Begrenzungsspannung Vc, max.: 60V
Qualifizierungsstandard der Automobilindustrie: AEC-Q101
Betriebsspannung: 36V
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Produktpalette: SPA SD-C
productTraceability: Yes-Date/Lot Code
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 4785 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
tariffCode: 85411000
Bauform - Diode: SOD-323
rohsCompliant: YES
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: YES
usEccn: EAR99
Verlustleistung Pd: 450W
euEccn: NLR
Betriebsspannung: 36V
Anzahl der Pins: 2Pin(s)
Produktpalette: SPA SD-C
SVHC: To Be Advised
auf Bestellung 4785 Stücke:
SD36C-01FTG SD36C-01FTG Hersteller : Littelfuse littelfusetvsdiodearraysdcdatasheet.pdf ESD Suppressor TVS Bi-Dir 36V 2-Pin SOD-323 T/R Automotive AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: SC-76, SOD-323
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C (TJ)
Capacitance @ Frequency: 30pF @ 1MHz
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 5A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V (Max)
Supplier Device Package: SOD-323
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 60V
Power - Peak Pulse: 450W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
Produkt ist nicht verfügbar
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-76, SOD-323
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Bidirectional Channels: 1
Power - Peak Pulse: 450W
Power Line Protection: No
Grade: Automotive
Qualification: AEC-Q101
SD36C-01FTG SD36C-01FTG Hersteller : Littelfuse littelfuse_tvs_diode_array_sd_c_datasheet.pdf?assetguid=b682d4fa-3733-4cd6-9f7f-7cf1a490030b ESD Protection Diodes / TVS Diodes 36V 450W AUTO BI-DIR SOD323