SD36CH-TP
SD36CH-TP MCC (Micro Commercial Components)
SD05CH,SD08CH,SD15CH,SD36CH(SOD-323).pdf
Hersteller: MCC (Micro Commercial Components)
Description: TVS DIODE 36VWM 50VC SOD323
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: SC-76, SOD-323
Mounting Type: Surface Mount
Type: Zener
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TJ)
Applications: General Purpose
Capacitance @ Frequency: 30pF @ 1MHz (Max)
Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6A (8/20µs)
Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V (Max)
Supplier Device Package: SOD-323
Bidirectional Channels: 1
Voltage - Breakdown (Min): 38V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 50V
Power - Peak Pulse: 500W
Power Line Protection: No
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD36CH-TP MCC (Micro Commercial Components)
Description: TVS DIODE 36VWM 50VC SOD323, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: SC-76, SOD-323, Mounting Type: Surface Mount, Type: Zener, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C (TJ), Applications: General Purpose, Capacitance @ Frequency: 30pF @ 1MHz (Max), Current - Peak Pulse (10/1000µs): 6A (8/20µs), Voltage - Reverse Standoff (Typ): 36V (Max), Supplier Device Package: SOD-323, Bidirectional Channels: 1, Voltage - Breakdown (Min): 38V, Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: 50V, Power - Peak Pulse: 500W, Power Line Protection: No.