SD52-101-R
SD52-101-R Eaton - Electronics Division
eaton-sd52-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 100UH 390MA 1 OHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 1Ohm
Current - Saturation (Isat): 350mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 390 mA
auf Bestellung 701 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 7
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD52-101-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 100UH 390MA 1 OHM SMD, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 1Ohm, Current - Saturation (Isat): 350mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm), Part Status: Active, Inductance: 100 µH, Current Rating (Amps): 390 mA.
Weitere Produktangebote SD52-101-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD52-101-R SD52-101-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sd52-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 100UH 390MA 1 OHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 1Ohm
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 390 mA
Produkt ist nicht verfügbar
SD52-101-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton-sd52-shielded-power-inductors-data-sheet-1608796.pdf Fixed Inductors 100uH 0.35A 1.0ohms