SD52-150-R
SD52-150-R Eaton - Electronics Division
eaton-sd52-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 15UH 970MA 161.8 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 161.8mOhm
Current - Saturation (Isat): 880mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 15 µH
Current Rating (Amps): 970 mA
auf Bestellung 3500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 3500
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD52-150-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 15UH 970MA 161.8 MOHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 161.8mOhm, Current - Saturation (Isat): 880mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm), Part Status: Active, Inductance: 15 µH, Current Rating (Amps): 970 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD52-150-R SD52-150-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sd52-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 15UH 970MA 161.8 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 161.8mOhm
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 15 µH
Current Rating (Amps): 970 mA
auf Bestellung 3500 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 4
SD52-150-R SD52-150-R Hersteller : Eaton 04bc833b-e9e7-428a-ac78-a0296bdda2f4.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 15uH 20% 100KHz Ferrite 0.97A 0.1618Ohm DCR T/R
Produkt ist nicht verfügbar
SD52-150-R Hersteller : Bussmann / Eaton bus-elx-ds-4311-sd52-1109295.pdf Fuse Holder Accessories 15uH 0.88A 0.1618ohms