SD52-470-R
SD52-470-R Eaton - Electronics Division
eaton-sd52-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 47UH 580MA 446.5 MOHM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 446.5mOhm
Current - Saturation (Isat): 500mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Inductance: 47 µH
Current Rating (Amps): 580 mA
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD52-470-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 47UH 580MA 446.5 MOHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 446.5mOhm, Current - Saturation (Isat): 500mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm), Inductance: 47 µH, Current Rating (Amps): 580 mA.
Weitere Produktangebote SD52-470-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD52-470-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_sd52_shielded_power_inductors_data_sheet-1608796.pdf Power Inductors - SMD 47uH 0.5A 0.4465ohms