SD52-4R7-R
SD52-4R7-R Eaton - Electronics Division
eaton-sd-metalized-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 4.7UH 1.63A 56.8 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 56.8mOhm
Current - Saturation (Isat): 1.64A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 1.63 A
auf Bestellung 3480 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 5
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD52-4R7-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 4.7UH 1.63A 56.8 MOHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 56.8mOhm, Current - Saturation (Isat): 1.64A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm), Inductance: 4.7 µH, Current Rating (Amps): 1.63 A.
Weitere Produktangebote SD52-4R7-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD52-4R7-R SD52-4R7-R Hersteller : Bussmann / Eaton bus-elx-ds-4311-sd52-1109295.pdf Fuse Holder Accessories 4.7uH 1.64A 0.0568ohms
auf Bestellung 823 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
SD52-4R7-R SD52-4R7-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sd-metalized-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 4.7UH 1.63A 56.8 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
DC Resistance (DCR): 56.8mOhm
Material - Core: Ferrite
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 1.63 A