Produkte > EATON > SD52-680-R
SD52-680-R
SD52-680-R Eaton
04bc833b-e9e7-428a-ac78-a0296bdda2f4.pdf
Hersteller: Eaton
Inductor Power Shielded Drum Core 68uH 20% 100KHz Ferrite 0.47A 0.6829Ohm DCR T/R
Produkt ist nicht verfügbar
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD52-680-R Eaton
Description: FIXED IND 68UH 470MA 682.9 MOHM, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 682.9mOhm, Current - Saturation (Isat): 420mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm), Inductance: 68 µH, Current Rating (Amps): 470 mA.
Weitere Produktangebote SD52-680-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD52-680-R SD52-680-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sd52-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 68UH 470MA 682.9 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 682.9mOhm
Current - Saturation (Isat): 420mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Inductance: 68 µH
Current Rating (Amps): 470 mA
Produkt ist nicht verfügbar
SD52-680-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_sd52_shielded_power_inductors_data_sheet-1608796.pdf Power Inductors - SMD 68uH 0.42A 0.6829ohms