SD53-220-R
SD53-220-R Eaton - Electronics Division
eaton-sd53-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 22UH 810MA 208 MOHM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 208mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 940mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 22 µH
Current Rating (Amps): 810 mA
auf Bestellung 2600 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2600
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD53-220-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 22UH 810MA 208 MOHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 208mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 940mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Part Status: Active, Inductance: 22 µH, Current Rating (Amps): 810 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD53-220-R SD53-220-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sd53-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 22UH 810MA 208 MOHM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 22 µH
Current Rating (Amps): 810 mA
auf Bestellung 4893 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
SD53-220-R SD53-220-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_sd53_shielded_power_inductors_data_sheet-1608832.pdf Power Inductors - SMD 22uH 0.94A 0.179ohms
SD53-220-R SD53-220-R Hersteller : Eaton Electronics eaton_sd53_shielded_power_inductors_data_sheet-1608832.pdf Power Inductors - SMD 22uH 0.94A 0.179ohms
SD53-220-R Hersteller : EATON / PARTNER STOCK eaton-sd53-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Description: EATON / PARTNER STOCK - SD53-220-R - 22 µH SHIELDED DRUM CORE, WIREWOUND