SD53-2R0-R
SD53-2R0-R Eaton - Electronics Division
eaton-sd53-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 2UH 2.64A 27 MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 27mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 3.3A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 2 µH
Current Rating (Amps): 2.64 A
auf Bestellung 5200 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2600
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD53-2R0-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 2UH 2.64A 27 MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 27mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 3.3A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Part Status: Active, Inductance: 2 µH, Current Rating (Amps): 2.64 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD53-2R0-R SD53-2R0-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sd53-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 2UH 2.64A 27 MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 2 µH
Current Rating (Amps): 2.64 A
auf Bestellung 5435 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
SD53-2R0-R SD53-2R0-R Hersteller : Bussmann / Eaton Bus_Elx_DS_PM-4149_SD53_Series-475924.pdf Fuse Holder Accessories 2.0uH 3.3A 0.023ohms