SD53-680-R
SD53-680-R Eaton - Electronics Division
eaton-sd53-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 68UH 520MA 525 MOHM
Tolerance: ±20%
Packaging: Cut Tape (CT)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 525mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 580mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Inductance: 68 µH
Current Rating (Amps): 520 mA
auf Bestellung 950 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 8
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD53-680-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 68UH 520MA 525 MOHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 525mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 580mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Inductance: 68 µH, Current Rating (Amps): 520 mA.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD53-680-R SD53-680-R Hersteller : Bussmann / Eaton eaton_sd53_shielded_power_inductors_data_sheet-1608832.pdf Power Inductors - SMD 68uH 0.58A 0.452ohms
auf Bestellung 1800 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
SD53-680-R SD53-680-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_sd53_shielded_power_inductors_data_sheet-1608832.pdf Power Inductors - SMD 68uH 0.58A 0.452ohms
auf Bestellung 2310 Stücke:
SD53-680-R Hersteller : EATON / PARTNER STOCK eaton-sd53-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Description: EATON / PARTNER STOCK - SD53-680-R - 68 µH SHIELDED DRUM CORE, WIREWOUND
tariffCode: 85045000
productTraceability: No
rohsCompliant: YES
euEccn: NLR
hazardous: false
rohsPhthalatesCompliant: TBA
usEccn: EAR99
SVHC: To Be Advised
SD53-680-R SD53-680-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sd53-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 68UH 520MA 525 MOHM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Inductance: 68 µH
Current Rating (Amps): 520 mA