SD53-6R8-R
SD53-6R8-R Eaton - Electronics Division
eaton-sd53-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 6.8UH 1.65A 68 MOHM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm)
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 68mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 1.85A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 1.65 A
auf Bestellung 2600 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2600
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD53-6R8-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 6.8UH 1.65A 68 MOHM, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.205" L x 0.205" W (5.20mm x 5.20mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 68mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 1.85A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.118" (3.00mm), Part Status: Active, Inductance: 6.8 µH, Current Rating (Amps): 1.65 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
Description: Inductor: wire; SMD; 6.8uH; Ioper: 1.65A; R: 59mΩ; ±20%; 5.2x5.2x3mm
Type of inductor: wire
Mounting: SMD
Inductance: 6.8µH
Operating current: 1.65A
Resistance: 59mΩ
Tolerance: ±20%
Body dimensions: 5.2x5.2x3mm
Operating temperature: -40...125°C
Saturation current: 1.85A
auf Bestellung 1194 Stücke:
Lieferzeit 14-21 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 51
SD53-6R8-R SD53-6R8-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sd53-shielded-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 6.8UH 1.65A 68 MOHM
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±20%
Package / Case: Nonstandard
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 6.8 µH
Current Rating (Amps): 1.65 A
Mindestbestellmenge: 8
SD53-6R8-R SD53-6R8-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_sd53_shielded_power_inductors_data_sheet-1608832.pdf Power Inductors - SMD 6.8uH 1.85A 0.059ohms