SD6020-100-R
SD6020-100-R Eaton - Electronics Division
eaton-sd6020-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf
Hersteller: Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 10UH 1.39A 124MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 124mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 1.2A
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Part Status: Active
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 1.39 A
auf Bestellung 2600 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 2600
Produktrezensionen
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD6020-100-R Eaton - Electronics Division
Description: FIXED IND 10UH 1.39A 124MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±30%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 124mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 1.2A, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm), Part Status: Active, Inductance: 10 µH, Current Rating (Amps): 1.39 A.
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD6020-100-R SD6020-100-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sd6020-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 10UH 1.39A 124MOHM SMD
Packaging: Cut Tape (CT)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Material - Core: Ferrite
Part Status: Active
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 1.39 A
auf Bestellung 4832 Stücke:
Lieferzeit 10-14 Tag (e)
Anzahl Preis
Mindestbestellmenge: 6
SD6020-100-R SD6020-100-R Hersteller : Eaton 09ec0ce1-fc63-4b20-8cd4-b79591ab9768.pdf Inductor Power Shielded Drum Core 9.7uH/10uH 30% 100KHz Ferrite 1.39A 0.124Ohm DCR T/R
auf Bestellung 8 Stücke:
SD6020-100-R Hersteller : Eaton Electronics 09ec0ce1-fc63-4b20-8cd4-b79591ab9768-1511123.pdf Power Inductors - SMD 10uH 1.2A 103.3mOhms
Produkt ist nicht verfügbar
SD6020-100-R Hersteller : Coiltronics / Eaton 09ec0ce1-fc63-4b20-8cd4-b79591ab9768-1511123.pdf Power Inductors - SMD 10uH 1.2A 103.3mOhms