Produkte > EATON > SD6020-220-R
SD6020-220-R
SD6020-220-R Eaton
09ec0ce1-fc63-4b20-8cd4-b79591ab9768.pdf
Hersteller: Eaton
Inductor Power Shielded Drum Core 20uH/22uH 30% 100KHz Ferrite 0.94A 0.29Ohm DCR T/R
Produktbewertung abgeben
Technische Details SD6020-220-R Eaton
Description: FIXED IND 22UH 940MA 290MOHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±30%, Package / Case: Nonstandard, Size / Dimension: 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Type: Drum Core, Wirewound, Operating Temperature: -40°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 290mOhm Max, Current - Saturation (Isat): 800mA, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 100 kHz, Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm), Inductance: 22 µH, Current Rating (Amps): 940 mA.
Weitere Produktangebote SD6020-220-R
Foto Bezeichnung Hersteller Beschreibung Verfügbarkeit
Preis
SD6020-220-R SD6020-220-R Hersteller : Eaton - Electronics Division eaton-sd6020-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Description: FIXED IND 22UH 940MA 290MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±30%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.236" L x 0.236" W (6.00mm x 6.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 290mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 800mA
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.079" (2.00mm)
Inductance: 22 µH
Current Rating (Amps): 940 mA
Produkt ist nicht verfügbar
SD6020-220-R Hersteller : Coiltronics / Eaton eaton_sd6020_shielded_drum_core_power_inductors_da-2489205.pdf Power Inductors - SMD 22uH 0.8A 241.7mOhms
SD6020-220-R Hersteller : Eaton Electronics eaton-sd6020-shielded-drum-core-power-inductors-data-sheet.pdf Power Inductors - SMD 22uH 0.8A 241.7mOhms